שאלה רצינית לחברים פה בנושא שטיפות שבועיות
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

שאלה רצינית לחברים פה בנושא שטיפות שבועיות

הודעהעל ידי יוסקה » 01/01/2019 ב- 13:27

חברים ראיתי שאלה זו בעוד מקומות. מה שאני לא עושה אני רואה שאחרי שנתיים של שטיפת הרכב באופן קבע, שבועי, יש שריטות שנוצרו מכל מיני סיבות. פאקים בתהליך השטיפה. אולי כי ה PRE WASH לא נעשה, אין לי הרי אקדח או מיכל ספריי מקציף. אולי לכלוכים מזעריים ביותר שנדבקים לכפפת השטיפה. בכל מקרה, האם זה לא אבסורדי שאדם ששוטף את רכבו באופן שבועי גורם לו יותר נזק מאחד ששוטף פעם בחודש, חודש וחצי למשל? הרי אפשר תמיד למרוח אוטם טוב שמחזיק מעמד 4 שבועות, כמו סונקס בי אס די. השריטות כמובן לא קורות רק מהשטיפה אלא גם ממריחת חומרים שונים ,יישום ווקסים - בשל אי הקפדה מקסימלית על נקיון של מטליות. וזה די קשה להקפיד עליהן נקיות ב 100 אחוז. האם אצלכם גם קורות שריטות כאלה? האם החלטתם להפחית את כמות טיפולי הדיטיילינג בעקבות כך או שנקטתם יותר זהירות בכל התהליכים ? כיצד?

סמל אישי של המשתמש
Davidplug
חבר בדיטיילינגפורום

Re: שאלה רצינית לחברים פה בנושא שטיפות שבועיות

הודעהעל ידי Davidplug » 01/01/2019 ב- 21:08

שריטות מערבולות
זה בלתי נמנע בסופו של דבר
בדרך כלל מדובר בשריטות שלא נראות לעין אם ממש מתקרבים ומסתכלים בזוית מסויימת עם השמש
אי אפשר למנוע את השריטות והמערבולות שנוצרות בשטיפה
לכן מקפדים לשטוף טוב טוב את הרכב לפני
ואז לסבן אותו בשיטה הכי טובה בשבילך
עם שמפו טוב בעל סיכוך גבוה וכפפה טובה ולא סינית שמוכרים ב ebay
בקיץ הייתי שוטף את הרכב פעם בשבועיים
ובחורף עם הגנה טובה פעם בחודש אפילו
הרי במילא הרכב שוב ושוב ירטב
אז אם יש הגנה טובה המים יחליקו והגשם כבר יעשה את העבודה
מעונה לעונה עושים טיפול מלא פוליש ואוטם מה שצריך
לא בכל טיפול חייבים לעשות פוליש עמוק
יש המון פולישים עדינים ממש שמנקים את הלכה
בשביל ממש לשמור על הצבע משריטות ומערבולות משטיפה
זה ציפוי ננו קרמי או ציפוי מדבקה שקופה על כל הרכב
ציפויים כאלה יכולים לעלות הרבה תלוי כמה אתה רוצה להשקיע
אני יודע שציפוי מדבקה שקופה על הרכב עולה משהו כמו 700 שקל למטר תעשה תחישוב
אז בגדול בשביל לשמור על הצבע שטיפה טובה
שמפו טוב
כפפה ושיטת שטיפה שמעולה בשבילכם
אוטם טוב
וצאו לדרך
שריטות מערבולות זה בלתי נמנע
מגבות מיקרפייבר אפשר לנקות 100 אחוז
אם אלה מגבות שהשתמשת בהם אך ורק לרכב
ולא לגלגלים ודברים שומניים
את המגבות האלה עושים כביסה בנפרד ושמים בשק נפרד
אין סיבה שהמגבות שיש בהם שימוש לפח לא יהיו נקיות 100 אחוז אלא אם כן אתה לא מכבס אותם כמו שצריך
כי אם היינו יכולים למנוע אותם לא היינו בפורום הזה
זאת רק דעתי
בהצלחה:)
If you don't look back at your car after you park it, you own the wrong car

סמל אישי של המשתמש
Vicerman
מנהל פורומים בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי Vicerman » 01/01/2019 ב- 23:30

מסכים לגמרי,

קח בחשבון עובדה מאוד פשוטה - כל מעבר על הלכה, לא משנה עם איזו מטלית/אפליקטור/כפפה שורט את הלכה במידה כזו או אחרת. אין קשר אם זה שטיפה או יישום חומר הגנה כלשהו.

מה שלנו נותר לעשות זה להמנע מזה כמה שניתן.

בכל מקרה, אין מנוס מלבצע פוליש אחת לתקופה (יכול להיות אחת לשנה, לפעמים יותר או לפעמים פחות). בסוף חייבים להסיר את הלכה הפגומה ולחשוף לכה חדשה. ואין שום בעיה לבצע זאת בזהירות ובמקצועיות.

הייתי כן ממליץ לנסות לעשות סוג של Pre-Wash, אפילו עם מרסס לחץ ושמפו מקציף איכותי אפשר לקבל תוצאה מעולה.
SEAT ATECA Style Plus

יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי יוסקה » 02/01/2019 ב- 15:04

דברים יעילים אמרתם פה. ונכונים. רק אעיר - חברה שלי בשום אופן לא מאפשרת לי לעשות כביסות במכונה למטליות הדיטיילינג. מתעקשת שזה בזבוז חשמל נוראי, האופציה הזו הלכה. אני כן שוטף את המטליות בדלי, משרה אותן, לא עם מרכך כמובן או אבקת כביסה, ואז סוחט ומייבש,ידנית, אבל ברור לי לגמרי שזה ממש לא אידיאלי כמו כביסה - בעיקר מפני שתמיד יישארו שאריות סבון/חומר ניקוי ספוגים במטלית. לא משנה כמה אנסה טוב לשטוף אותן אח"כ.

שנית - מסכים שכנראה אהיה חייב לעשות פרה ווש בפעמים הבאות, אפילו בלי מיכל מקציף אלא רק עם ספריי רציני עם משאבה, ולהתיז נוזל מרכך (נניח השמפו של השטיפה בריכוז הרגיל של השטיפה או מעט ריכוז חזק יותר) על כל הרכב, אולי פעמיים, לפני שנוגע בפח עם כפפת השטיפה - של מגוויירס.

כמו כן כנראה באמת אצטרך להחליף את כפפת מגוויירס שלי שמשתמש איתה כבר כמעט שנתיים. אודה שאכן היו פעמים שהשתמשתי בכפפות סיניות בשביל הנסיון , אוהב להתנסות בכל מיני מוצרים.

דבר נוסף שאצטרך לעשות כנראה זה לשטוף באופן איטי יותר. כל התהליך. לבדוק למשל את המטליות שוב לפני שמשתמש בכל אחת מהן. לוודא היטב שאין עליהן לכלוך בולט או חתיכות עלים, דברים כאלה. אולי לעשות זאת אחת לשבועיים ואז לאחסן אותן. אני עושה את זה פעם ב-, אבל כנראה לא מספיק.
המטליות ה"מסוכנות" יותר לשימוש הן אלה שכבר השתמשת בהן אבל עדיין אתה לא רוצה להעביר אותן תהליך שטיפה - הן לא מספיק מלוכלכות לשטיפה אבל מספיק מלוכלכות אולי בשביל שיהיה עליהן לכלוך זעיר שיכול לגרום שריטות.

דרך אגב - גם בגלל העובדה שאני לא משתמש במכונה - אני לא שוטף את המטליות השונות אחרי *כל* טיפול דיטיילינג. קשה לי מדי לשטוף אותן שוב ושוב ושוב אחרי כל טיפול מה גם שזה מגביר את הבלאי שלהן, כל השטיפות האלו . הבנתי גם מפורומים אחרים ומשתמשים אחרים שאין צורך לשטוף מטלית אחרי כ ל טיפול וטיפול אלא אולי אחרי כל 2 טיפולים. תלוי במצב הלכלוך של המטלית.

אני מרגיש ששיטת ההשרייה שאני עושה באמת לא מספיק טובה, אבל אני נאלץ להסתפק בה. לדעתי קניית חומר ייעודי כמו של כימיקל גייז למטליות לא ישפר את הנקיון שלהן, אבל האם עדיין עדיף להשתמש בו בשיטת ההשרייה על פני סתם סבוני ניקוי כמו טקסטיל לכביסה עדינה? החומר ניקוי של כימיקל גייז אפילו אם נשאר במטלית עצמה פחות חזק מחומר ניקוי אחרים, ולכן פחות סיכוי שיוריד הגנות קיימות על הרכב?

שטיפת מטליות יש לה 2 סיבות - אחת היא להסיר משקעים קודמים של סבון שטיפה/פוליש/ווקס וכו', כלומר לנקות אותה מחומרים שהשתמשנו בהם. השניה היא להסיר את הלכלוך הקשה, זה שיכול לגרום לך לשריטות . באיזה מהגורמים האלה עדיף לי להשתמש בחומר כביסה ייעודי של כימיקל גייז בשיטת ההשריה על פני סתם סבון רגיל שמשרה בו את המטליות?

הזמנתי גם והשתמשתי ב לא מעט מטליות שונות מאליאקספרס. יכול להיות שהמרקם שלהן, שלעתים מרגיש לי יבש או מחוספס מדי, בהחלט מזיק לצבע הרכב. במיוחד כשאתה מעביר אותן על הרכב בשביל באפינג של שאריות ווקס מהיר, ישר אחרי השטיפה. כי במצב הזה הן עוברות יבשות על הרכב.

אהבתי מאד את השיטה היסודית שהבחור הזה מעביר את המטליות שלו כולל בדיקה משולשת של לכלוכים
https://www.youtube.com/watch?v=alKfjOknMX8&t=491s

לגבי פוליש - אין לי מכונה. לדעתי יעיל יהיה הרבה יותר והרבה פחות קשה לעשות פוליש אך ורק במכונה. לצערי אני לא מאמין בשיטה הידנית לפוליש מלא לכל הרכב, אלא רק לתיקונים נקודתיים. יש לי את הראבינג קומפאונד ואת הפוליש העדין של מגווירס, כמו כן יש לי את הפוליש ננו בצבע שחור שהוא בעצם קלינר ווקס יותר מפוליש, של סונקס. האם שווה לקנות מודד עובי קלירקואוט מאליאקספרס ב11-10 דולר? כדי לדעת כמה פולישים אני יכול לבצע על הרכב בכל שנות קיומו.

אני לא מתכוון להחליף את הרכב. קניתי אותו חדש ואני מעוניין לשמור עליו חדש, לאורך כמה שיותר שנים.

אני חושב שהרבה טעויות ופאקים בתהליך השטיפה וניקוי המטליות ושריטות שאנו גורמים בעקבות כך זה בגלל מהירות ואי-השקעה. למשל מתעצלים לבדוק היטב את המטליות שוב לפני כל נגיעה בפח כדי לוודא שהן נקיות לגמרי. אפילו חתיכה קטנה של עלה שנדבקה לאחת המטליות עלולה לגרום לשריטות מעצבנות כאלה.

סמל אישי של המשתמש
Davidplug
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי Davidplug » 03/01/2019 ב- 08:23

נתחיל בזה
שלכבס את המטליות במכונת כביסה זה אכן בזבוז חשמל
אם יש לך לכבס 7 מטליות
לי יש בדרך כלל אחרי כל שטיפה לפחות 25 מטליות ועוד מגבת גדולה של כימייקל גייז
אז זה די מעמיס את המכונה
כמובן שאני לא נותן למכונה לעשות תוכנית מלאה
חצי שעה ב 30 עד 40 מעלות וסחיטה של 400
שם אותם במייבש בתוכנית עדינה והם כמו חדשות
לגבי אבקת כביסה אני מאוד מקווה שאתה לא משתמש באבקה שאיתה אתה מכבס בגדים
יש נוזל ניקוי יעודי באוטוסטור שאני משתמש בו המון זמן והוא מעולה
לא לכבס את המטליות כל פעם? זאת טעות לפי דעתי
אלא כן יש לך 5 מטליות אז אתה משתמש בחדשות שיש לך בסטוק
להשתמש באותן מטליות יבטיח לך ערבוב של המטליות אחת בשניה ווקס פוליש שהתייבש נוזל ניקוי שמשות גרגרי אבק שגם אם תרצה או לא חדרו לסיבים שומן לכלוך
הכול מצטבר שם גם אם הרכב נשטף בחומצה
המטליות יתערבבו אחת עם השניה
ובו נודה אתה לא באמת מפריד מטליות בשקית נפרדת
אז עדיף שלא להשתמש בהם בכל ניקוי
תקנה כל פעם 3 מטליות תאגור כמה שיותר
ככה תוכל לצבור מטליות למכונת כביסה

לגבי הכפפה של מגווירס
שנתיים?
אני כל 4 שטיפות לפחות כבר זורק את הכפפה
אתה יכול למשוך קצת
אבל שנתיים בשביל כפפה שעולה 40 שקל?
תנסה לא למשוך המון זמן
הרי בסה״כ הכפפה היא הדבר הראשון שהרכב שלך פוגש לפני הכול

לגבי הפוליש אכן קשה מאוד פוליש ידני עד בלתי אפשרי בעליל לכל הרכב
אלא אם כן זה בחפיף
אבל בגדול בשביל להעיף פגמים זה פוליש עם מכונה
להשקיע במודד הזה שאמרת
אין צורך אם אתה לא עושה במכונה
להוריד שכבה מהרכב בידני כמו במכונה אתה צריך להיות polishman וזה לא פולני:)
אם אין לך נקודת חשמל ואין לך מכונת פוליש נטענת שעולה 5000 שקלים:)
אז הדבר היחיד
זה לשלם שיעשו לך פוליש לפי מצב הצבע
ומשם תתחזק את הרכב
בהצלחה
If you don't look back at your car after you park it, you own the wrong car

יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי יוסקה » 03/01/2019 ב- 15:22

עצות טובות. באבקת כביסה בוודאי שאיני משתמש. משום סוג.
כן, אחליף כבר את כפפת מגווירס הזו ואשאיר אותה לחלקי הרכב הכי נמוכים או גלגלים.
אתחיל להקפיד יותר טוב על שטיפת חלקו התחתון של הרכב בסוף. אולי בכפפה נפרדת. לא כזה הייתי מקפיד על זה עד כה.
את המטליות של החלונות אני משתדל מאד לא להשתמש על פח הרכב, למרות שאין לי הרבה שימוש בחומר ייעודי לחלונות. אחרי כל שטיפה אני עושה עם המטלית של הנוזל דיטיילר, וזה מעניק לחלונות הגנה ממים ומבריק אותן היטב.
מה היתרונות הנוזל של כימיקל גייז למטליות באוטוסטור? מעט יקר, 60 שח. משתלם? לכמה זמן זה מספיק לך?
שמע זה תלוי - אם אתה רוחץ פעם בשבוע המטליות באמת לא מספיק להזדהם עד כדי כך...לכן עדיף בבאמת לשטוף כמו שאמרת פעם בשבועיים בקיץ או פעם ב 3-4 שבועות בחורף. ואז בהחלט יש סיבות מאד טובות לשטוף את המטליות. כי כל שבוע לרחוץ אותן גם גורם להן בלאי וגם מעייף אותי מאד...אבל אפשר באמת לאגור סטוק גדול של מטליות וכל כמה זמן לרחוץ בבת אחת את כולן, כל מה שהצטבר.