שמפו: אז עם מה קיבינימט לסבן את הרכב?
סמל אישי של המשתמש
Sagi4242
חבר בדיטיילינגפורום
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: שמפו: אז עם מה קיבינימט לסבן את הרכב?

הודעהעל ידי Sagi4242 » 26/08/2017 ב- 14:20

סמל אישי של המשתמש
Idan.M
חבר בדיטיילינגפורום
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

הודעהעל ידי Idan.M » 26/08/2017 ב- 14:53

אבל שכבת אוטם עם ווקס מעליה גם ככה מונעת היצמדות של לכלוך, בגלל זה קוראים לזה שטיפת תחזוקה שבועית ולא יסודית כמו שעושים לפני פלסטלינה/פוליש/יישום מחדש. הרי אם לכלוך, אבק וכל מיני אלמנטים אחרים היו מדלגים כלכך בקלות על שכבות ההגנה אז כל עבודת הדיטייל הזאת די מיותרת. בקיצור, כמו שאמרתי בהתחלה, לבחור יש שפע ניסיון וידע אבל הוא לא תמיד נשען על עובדות רציניות.

סמל אישי של המשתמש
Vicerman
מנהל פורומים בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי Vicerman » 28/08/2017 ב- 03:15

לפי דעתי הנקודה שהבחור ניסה להעביר היא לא עמידות ווקסים ואוטמים וסוגי שמפו.

הוא מציע אלטרנטיבות לאופי העבודה שרוב הדיטיילרים מבצעים שזה ניקוי יסודי עם פלסטלינה ושמפו חזק שלאחריו יישום אוטם נוזלי ובנוסף ווקס ובין ביצוע עבודה כזו משתמשים בשמפו ״חלש״ על מנת לא לפגוע בהגנות.

קודם כל שמפו שהוא לא ניטרלי יסיר או לפחות יחליש משמעותית כל אוטם או ווקס (כן כן, גם את Menzerna PL המצוין), מנסיון אישי שלי בשטיפה עם Citrus של CG בדילול סביר על רכב עם PL, איכות הבידיניג ירדה משמעותית, שלא נדבר על שטיפה עם סבון מוריד הגנות ייעודי.

בחלק מהדברים שהוא אומר יש הגיון, בין אם בנושא העלות ובין אם בנושא קלות היישום. אני לפחות עד לפני כמה שנים הייתי מיישם אוטמים ווקסים סטנדרטיים כל כמה חודשים/שבועות שלפניהם שוטף עם שמפו חזק + חומר ייעודי להסרת הגנות ופלסטלינה.
בשנה האחרונה שיניתי קצת פאזה אחרי שגיליתי אוטמים מהירים מעולים כמו CarPro Reload או Scholl NEO (על ווקסים כבר מזמן ויתרתי).

בגלל שמאוד חשובה לי ההגנה אני משתמש בסבון חזק פעם בשתיים/שלוש שטיפות ולאחריו מיישם אוטם מהיר (תוך כדי תהליך הייבוש), כאשר בשאר השטיפות אני משתמש בסבון ניטרלי או בניקוי יבש. ככה אני מקבל הגנה מעולה (יוצא לי ליישם אוטם בערך פעם בחודש) וגם מנקה את הצבע בייסודיות לעיתים יותר דחופות - והיתרון העיקרי שזה חסכון מטורף בעבודה (ליישם אוטם רגיל זה לא הכי כיף).

לא זכור לי שהוא דיבר בסרטון הזה על סבון כלים ונראה שברור שזה לא מומלץ, אגב אני גם לא עובד עם IPA אלא עם מסיר הגנות ייעודי (שמכיל חומרי סיכוך).

לגבי היכולת של אוטם עם ווקס למנוע הצטברות של לכלוך, לטעמי גימיק שיווקי, אז נכון שהצבע חלק יותר ואבק אולי מעט פחות ישאר על הצבע (שגם ככה יורדים בקלות בשטיפה) אבל משקעים ומזהמים אחרים ידבקו ויוסרו רק עם שמפו חזק או פלסטלינה (כנראה שגם וגם).
SEAT ATECA Style Plus